Fenderen.dk
 

Gå tilbage   Fenderen.dk > Startside

» Online brugere: 182
0 medlemmer og 182 gæster
No Medlemmer online
Fleste brugere online var 2,196, 06-09-2024 at 18:51.
» Sponsorer
» Tilmeld dig nu


Vil du være en del af Danmarks bedste bådforum?
SÅ KLIK HER OG OPRET EN PROFIL

Emne: Road pricing
View Single Post
  #9  
Gammel 10-12-2008, 19:46
Lars T's Avatar
Lars T Lars T er offline
VIP medlem :-)
 
Tilmeldelsesdato: Jun 2008
Bopæl: Roskilde
Indlæg: 3,844
Esben, man bliver nød til tro på forændring ellers vil der jo aldrig ske noget Det nytte ikke noget at sidde i hjørnet og finde hullerne i osten

Hvor har du de 20% fra? det sidste udspil jeg læste om Brøsen i mandags udtalte Kristian Jensen at det ville minimum være en reduction på 50% ellers ville indgrebet ikke have nogen effekt, som du også selv er på.

Jeg tvivler kraftigt på "big brother is watching" tankegangen da politiet allerede nu skal igennem massive foranstaltning bare for at få lov til indtrægen samt evt. aflytning.
I mine øjne er der ingen tvivl at hvis der skal installeres en overvågningsanordning i biler, vil det betyde at en menneskerettigheder blvier krænket hvis systemet bruges til andet end roadpricing.

anyways - jeg syntes det er super spændende at der lægges op til en omfattende skattereform, og det har danmark seriøst brug for.
__________________
Lars T
______________________________
Smid mig en PM hvis du har brug for en hånd med vinterkonserveringen..
Reply With Quote
 
» Statistikker
Medlemmer: 127,625
Emner: 5,115
Indlæg: 47,923
Velkommen til vores nyeste medlem, DouglasNiz
» Sponsorer
Powered by vBadvanced CMPS v3.2.0

Alle tider er GMT +1. Klokken er nu 09:29.


Design By: Miner Skinz.com
Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Advertisement System V2.5 By   Branden