Fenderen.dk
 

Gå tilbage   Fenderen.dk > Startside

» Online brugere: 109
1 medlemmer og 108 gæster
Donaldadems
Fleste brugere online var 2,196, 06-09-2024 at 18:51.
» Sponsorer
» Tilmeld dig nu


Vil du være en del af Danmarks bedste bådforum?
SÅ KLIK HER OG OPRET EN PROFIL

View Single Post
  #5  
Gammel 25-10-2012, 21:21
Clasg's Avatar
Clasg Clasg er offline
Bogholder, kontoret for sund fornuft
 
Tilmeldelsesdato: Jun 2008
Bopæl: Silkeborg
Indlæg: 577
Jeg nåede ikke at læse det indlæg der blev fjernet, men jeg vil give Peter508 ret i at det kan være svært at se (ud fra grundloven), hvorfor man ikke må linke til en FB-gruppe ?

Mig bekendt postede Rolf (Nytdrev.dk) da en hel del indlæg herinde med sit firmanavn i signaturen, før han blev (tøse??)fornærmet over et eller andet, som jeg heller aldrig nåede at finde ud af hvad var.



Fenderen.dk's ubestridte Grundlov.
§1 - Forumets formål er vidensdeling og dannelse af sociale netværk for alle bådintereserede

§2 - Retningslinjer: Inden du skriver på Fenderen.dk første gang, bør du have læst FAQen
Når du vælger at skrive dit budskab så vælg en tone du selv ville tales til i
Udgiv dig ikke for at være en anden person end hvem du i virkeligheder er
Gør brug af god net-etikette
Tonen i et indlæg kan godt være svær at greje. Derfor er det vigtigt, at du forsøger at argumentere uden samtidig at fornærme de der måtte være uenig med dig.
Erhversannoncer, links til egne virksomheder og lign. er ikke tilladt medmindre man er sponsor af Fenderen.dk. Kontakt teamet bag fenderen.dk for mere information §3 - Profilnavne indeholdende .dk, .com eller andre domænenavne med reference til erhverv eller virksomhed, er ikke tilladt, medmindre brugeren/virksomheden er Fenderen.dk sponsor.
§4 - Enhver bruger er ejer sine billeder og indlæg - det betyder at enhver bruger har ret til at få slettet sine billeder og tråde hvis vedkommende skriftligt (fx. pr. mail) anmoder om dette ligeledes kan enhver få slettet sin profil hvis der rettes skriftlig henvendelse (fx. pr. mail) om det. Det er den til enhver tid siddende Administratorgruppes pligt straks og uden diskusion at efterkomme en sådan anmodning.
§5 - Brugere gøres opmærksom på (ved oprettelse af en profil) at forumet bliver modereret - men teamet indgår ikke i detaljerede diskussioner eller opfinder komplicerede regler for moderering. Alt hvad der foregår på www.fenderen.dk baserer sig på sund fornuft, demokrati og respekten for det enkelte menneskes ret til selv at bestemme, dog er enhver underlagt brug af "sund fornuft" og evt. strafansvar for sine handlinger herunder evt. indlæg personen har lavet.
§6 - Fenderen forbeholder sig retten til at slette indlæg, hvis de indeholder groft stødende, diskriminerende og krænkende udsagn om enkeltpersoner, organisationer og/eller virksomhederindlæg
§7 - Fenderen fraskriver sig ethvert ansvar for brugernes udtrykte holdning, og har intet juridisk ansvar overfor brugergeneret indlæg, indhold og/eller uploadede filer. Hvis indholdet overtræder dansk lovgivning, tilfalder ansvaret indlæggets forfatter (brugeren) og ikke Fenderen
§8 - Denne "grundlov" for Fenderen kan kun ændres af Administratorgruppen og en sådan ændring kræver enstemmighed i Administratorgruppen .
__________________
Båd: pt. ingen
Tidligere både:
Sea Ray Sundancer 275
Flipper 575
Sea Ray Sundancer 230
Skagerak 21
Sea Ray 160
Pepper 16
Brømo
Divese joller
Reply With Quote
 
» Statistikker
Medlemmer: 127,824
Emner: 5,115
Indlæg: 47,923
Velkommen til vores nyeste medlem, Donaldadems
» Sponsorer
Powered by vBadvanced CMPS v3.2.0

Alle tider er GMT +1. Klokken er nu 00:57.


Design By: Miner Skinz.com
Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Advertisement System V2.5 By   Branden